13 тисяч томів — у вільному доступові. Відтворена особиста бібліотека Дарвіна :: Книжный интернет-магазин «BOOKMARKET.IN.UA» покупка продажа букинист открытки ручной работы деловая литература купить книгу в интернет
loading...
 
Bookmarket   Продать книгу   Купить книгу   Помощь   Web-партнёры   О нас   Доставка книг по Киеву  


Статьи

17 апреля 2024
Как оплатить штраф ПДД онлайн Оплата штрафов за нарушение ПДД онлайн стала популярным и удобным способом для многих водителей. С развитием цифровых технологий и электронных государственных услуг многие государственные органы предоставляют возм...
16 апреля 2024
На Болонському ярмарку дитячої книги визначили найкраще українське візуальне видання для дорослих, а також вручили спеціальні відзнаки за візуальне оформлення книжок. Про це повідомив «Книжковий Арсенал» на фейсбук-сторінці.У межах ініціа...
15 апреля 2024
Обрезка плодовых деревьев является важной процедурой для их здоровья, плодоношения и эстетического вида. Однако вопрос о том, можно ли обрезать деревья в поздней весне и летом, вызывает много дискуссий среди садоводов. В этой статье мы рассмотрим осн...
11 апреля 2024
Премія для видавців дитячої літератури Bologna Prize for the Best Children’s Publishers of the Year (BOP) оголосила лавреатів 2024 року. Про це повідомили на фейсбук-сторінці Болонського книжкового ярмарку дитячої літератури, що організовує пре...
22 марта 2024
Початок зйомок і довгоочікувана прем’єра AquaLatex DragRace Episodes Початок зйомок і довгоочікувана прем’єра AquaLatex DragRace Episodes знаменує собою світанок нової ери в яскравому світі української драг-культури. З гучним проголошенням: ...
18 марта 2024
  Стаття написана агенцією з діджитал маркетину “Спільно” на основі свого досвіду просування.  Google Ads - це потужний інструмент для просування інтернет-магазину, який може допомогти вам охопити ширшу аудиторію, збільшити трафік на ваш сайт і...
12 февраля 2024
Правильне планування освітлення має вирішальне значення для успіху. Світлодіоди – це на сьогоднішній день найбільш енергоефективна технологія освітлення, що швидко розвивається. Якісні світлодіодні лампи служать довше, довговічніші та забезпе...
Все статьи

13 тисяч томів — у вільному доступові. Відтворена особиста бібліотека Дарвіна

13 февраля 2024

Опублікували повну особисту бібліотеку науковця Чарльза Дарвіна, який створив теорію еволюції. Про це йдеться на сайті проєкту The Complete Work of Charles Darwin Online.

Онлайн-каталог, який випустили на честь 215-ї річниці від дня народження Дарвіна, містить 300 сторінок із 7350 назвами у 13 000 томах, включно із колекцією журналів, брошур та оглядів.

Над цим проєктом фахівці працювали майже два десятиліття. Попередні списки змісту бібліотеки Дарвіна охоплювали лише близько 15%.

Проєкт очолював академік Департаменту біологічних наук Національного університету Сінгапуру (NUS) Джон ван Вайхе. Учений зазначив, що бібліотека продемонструвала надзвичайну увагу Дарвіна до досліджень інших людей.

«Існує величезне море речей, які можуть бути вирізкою американських чи німецьких новин про качку або інвазивних коників. Це була найцікавіша частина, не офіційні книги, а інші речі… всі вони об’єднуються разом, щоб створити теорії та публікації, які ми всі знаємо», — повідомив Джон ван Вайхе.

Основним джерелом інформації був 426-сторінковий рукописний «Каталог бібліотеки Чарльза Дарвіна», складений у 1875 році. Дослідники також користувалися списками брошур, зошитами Дарвіна для читання, щоденниками Емми Дарвін і 30 томами листування науковця.

Також використовували аукціонні записи, які свідчать, що Дарвін мав копію статті 1826 року орнітолога Джона Джеймса Одюбона «Розповідь про звички канюка (Vultura aura), особливо з метою розвінчання загальноприйнятої думки про його надзвичайну силу нюху».

У 2019 році на аукціоні з’явилася його копія роману Елізабет Гаскелл «Дружини й дочки» 1880 року, у якій зазначено, що «ця книжка була великою улюбленицею Чарльза Дарвіна й останньою, яку йому читали вголос». це був його примірник?

Дарвін мав томи з різних предметів: біології, геології, філософії, психології, релігії, сільського господарства, мистецтва, історії та подорожей.

Більша частина книжок написані англійською, а решта — німецькою, французькою, італійською, іспанською, нідерландською та данською мовами. Один з експонатів — німецьке періодичне видання, що містить першу відому фотографію бактерій.

«Дарвін не був ізольованою фігурою, яка працювала наодинці, а експертом свого часу, який спирався на складну науку, дослідження та інші знання тисячі людей. Діапазон робіт у бібліотеці демонструє надзвичайний обсяг зацікавлення Дарвіна щодо робіт інших», — зазначив Ван Вайхе.

Проєкт охоплює віртуальну реконструкцію бібліотеки, куди дослідники оцифрували 9 300 найменувань. З них 5035 в Darwin Online, включно з 851 транскрибованим текстом, і 4500 є посиланнями на інтернет-копії публікацій.

Як повідомлялося, Центральний державний історичний архів України, м. Львів (ЦДІАЛ) оцифрував та завантажив в інтернет 500 тисяч унікальних історичних документів.

Інф. chytomo.comБестселлеры

В мире литературы

24 апреля 2024

Віталій Чернецький та Ірина Шувалова стали лавреатами Перекладацької премії Американської асоціації з українознавчих студій (AAUS) за переклад поетичної книжки Остапа Сливинського «Зимовий король». Про це він написав на...

23 апреля 2024

Лавреаткою премії Drahomán Prize 2022 року стала перекладачка Катажина Котинська. Про це повідомив кореспондент Читомо із церемонії вручення премії Олександр Мимрук.

Катажина Котинська — перекладачка з у...

22 апреля 2024

Українці найчастіше з екранів гаджетів читають українських сучасників, а серед паперових книжок віддають перевагу творам закордонних авторів. Про це свідчать дані дослідження Книгарні «Є».

Найпопул...

19 апреля 2024

Українська бібліотечна асоціація (УБА) закликала Американську асоціацію бібліотек повернути вилучену англомовну книжку Володимира В’ятровича і Любомира Луцюка «Ворожі архіви: радянські протиповстанські операції та украї...

18 апреля 2024

Капітула Премії імені Георгія Ґонґадзе визначила короткий список номінантів на здобуття відзнаки за 2024 рік. Про це повідомили на сайті премії.

Фіналістками премії стали:

Анна Бабінець &...

Все новости
1 2 3 4

  
Web-партнёры Реклама
Если у Вас при размещении объявлений о продаже/покупке книг возникли вопросы, пишите нам на info@bookmarket.in.ua
ICQ: 390513874
Внимание: портал книги и диски не продает, а только предоставляет площадку для размещения объявлений об их продаже.
Контакты продавцов ищите в текстах объявлений.
bigmir)net TOP 100 Яндекс цитирования